NOVINKY

arr3Montáž a demontáž ložisekNově naše společnost nabízí montáž a demontáž ložisek, těsnění a řemenic - řemenů. Pro více... arr3Nářadí MilwaukeeVážení zákazníci, nově u nás a na e-shopu můžete zakoupit nářadí Milwaukee a AEG     ...

KONTAKTY

Trio ložiska spol. s r.o.
Karolíny Světlé 2780/1
České Budějovice 37004
tel: 387 203 418
fax: 387 203 935
napište nám
objednavky@trioloziska.cz
MOBIL:725 825 542

ZBOŽÍ V AKCI


Náš sortiment zboží » Ložiska » Ložiska SKF » Axiální kuličková ložiska
Axiální kuličková ložiska

Jednosměrná axiální kuličková ložiska
Jednosměrná axiální kuličková ložiska SKF se skládají z hřídelového kroužku, tělesového kroužku a klece s kuličkami. Ložiska jsou rozebíratelná, a tedy montáž je jednoduchá, neboť kroužky a klec s kuličkami lze montovat zvlášť.

Ložiska menších rozměrů jsou dodávána s tělesovým kroužkem buď s rovinnou nebo kulovou dosedací plochou. Ložiska s kulovým tělesovým kroužkem mohou spolu s podložkou s kulovou plochou  vyrovnávat nesouosost mezi opěrnou plochou v tělese a hřídelí. Kulové podložky dodává SKF, avšak musí být objednány zvlášť.

Jak napovídá název, jednosměrná axiální kuličková ložiska mohou přenášet axiální zatížení pouze v jednom směru, a tedy polohují hřídel axiálně jen v jednom směru. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení.

SKF rovněž nabízí polymerová axiální kuličková ložiska

Obousměrná axiální kuličková ložiska
Obousměrná axiální kuličková ložiska SKF se skládají z jednoho hřídelového kroužku, dvou tělesových kroužků a dvou klecí s kuličkami. Ložiska jsou rozebíratelná, a tedy je montáž jednoduchá. Jednotlivé díly ložiska lze montovat samostatně. Tělesové kroužky a klece s kuličkami jsou shodné s těmito díly jednosměrného ložiska.

Ložiska menších rozměrů jsou dodávána s tělesovými kroužky buď s rovinnou nebo kulovou dosedací plochou. Ložiska s kulovými tělesovými kroužky mohou spolu s podložkami s kulovou plochou  vyrovnávat nesouosost mezi tělesem a hřídelí. Kulové podložky dodává SKF, avšak musí být objednány zvlášť.

Obousměrná axiální kuličková ložiska mohou přenášet axiální zatížení působící v obou směrech, a tedy mohou vést hřídel axiálně v obou směrech. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení.

Katalog ZDE