NOVINKY

arr3Montáž a demontáž ložisekNově naše společnost nabízí montáž a demontáž ložisek, těsnění a řemenic - řemenů. Pro více... arr3Nářadí MilwaukeeVážení zákazníci, nově u nás a na e-shopu můžete zakoupit nářadí Milwaukee a AEG     ...

KONTAKTY

Trio ložiska spol. s r.o.
Karolíny Světlé 2780/1
České Budějovice 37004
tel: 387 203 418
fax: 387 203 935
napište nám
objednavky@trioloziska.cz
MOBIL:725 825 542

Náš sortiment zboží » Ložiska » Ložiska SKF » Energeticky účinná ložiska

Energeticky účinná ložiska

 

 Znalosti SKF pro snížení spotřeby energie

Téměř sto let SKF využívá své technické znalosti ke snižování tření a dosažení efektivnějšího chodu strojních zařízení. Mnoho řešení je zaměřeno na ložiska, což není nijak překvapivé, pokud si uvědomíme, že SKF zaujímá přední postavení na světě v ložiskové technice.

V současné době se SKF zaměřuje na pět oblastí, tzn. na ložiska a ložiskové jednotky, těsnění, mazací systémy, mechatroniku a služby, ve snaze dosáhnout, aby nás energie dostala dál a naše zdroje vydržely déle. Výsledná energeticky účinná řešení jsou navržena pro průmysl, dopravu a zásobování obyvatelstva energií a zahrnují strojní zařízení včetně motorů, ventilátorů, čerpadel, převodovek a domácích spotřebičů, jakož i solární kolektory, auta, letadla, vlaky a lodi.

Představení energeticky účinných ložisek

Nejnovější průlom v oblasti energetické účinnosti představuje řada ložisek nové výkonové třídy, která byla zvlášť navržena a vyrobena se záměrem snížit třecí moment o 30 a více procent ve srovnání se standardními ložisky SKF, která však již tak dosahují vysoké účinnosti. Nižší tření ještě více vynikne v porovnání s ložisky jiných výrobců.

Energeticky účinná ložiska se vyznačují extrémně nízkým třením a umožňují výrobcům zařízení dosáhnout u svých zařízení vyšší energetické účinnosti, a tedy konečným uživatelům snížit celkové náklady na provoz zařízení. Vzhledem k tomu, že energeticky účinná ložiska jsou zaměnitelná se standardními ložisky podle ISO, koneční uživatelé mohou snížit spotřebu energie stávajících zařízení náhradou běžných ložisek energeticky účinnými ložisky.

 

 

Energeticky účinná kuličková ložiska

Energeticky účinná kuličková ložiska SKF E2 mají stejné zástavbové rozměry jako běžná ložiska, a jsou tedy plně zaměnitelná s běžnými ložisky bez nutnosti úpravy souvisejících dílů. V základním provedení jsou ložiska SKF E2 dodávána se zvětšenou radiální vůlí C3 v provedení s plechovými kryty. V uloženích, na něž působí malá až středně velká zatížení, jako např. elektromotory, čerpadla a dopravníky, umožňují tato ložiska s neobyčejně nízkým třením zmenšit mechanické tření, a tedy i snížit spotřebu energie. Vzhledem k tomu, že jejich provozní teplota je při působení srovnatelných zatížení a při srovnatelných otáčkách menší než u standardních ložisek SKF, mohou také přispět ke snížení spotřeby plastického maziva a prodloužení životnosti strojního vybavení. Je třeba upozornit, že pro uložení, která mají dosáhnout delší trvanlivosti a na něž působí zatížení vyšší než běžná, představují i nadále nejvhodnější volbu ložiska SKF Explorer.

 

Doporučené provozní podmínky:

 • P ? 0,125 C
 • Otáčky vyšší než 1000 min-1

 

Typické příklady použití:

 • Elektromotory
 • Čerpadla
 • Dopravníky
 • Ventilátory

Hlavní přednosti:

 • Snížení třecího momentu
 • Zvýšení životnosti plastického maziva
 • Zvýšení maximálních otáček až o 15 %
 • Snížení provozní teploty ložisek

Sortiment kuličkových ložisek SKF E2:

Ložiska jsou v základním provedení dostupná se zvětšenou radiální vůlí C3 v provedení s plechovými kryty. Většinu velikostí je možné dodat také s normální velikostí radiální vůle. Sortiment kuličkových ložisek je k dispozici v katalogu s názvem „Energeticky účinná kuličková ložiska SKF"

 Energeticky účinná soudečková ložiska SKF E2

Energeticky účinná soudečková ložiska SKF E2 mají ve srovnání se současnými ložisky SKF Explorer nižší tření. Hlavní oblastí použití těchto ložisek jsou aplikace, ve kterých zákazník požaduje úspory energie na provoz zařízení. Energeticky účinná soudečková ložiska mají stejné zástavbové rozměry jako běžná soudečková ložiska, takže je možné zaměnit SKF E2 ložiska za standardní ložiska bez potřeby úpravy souvisejících dílů.

Hlavní rozdíl mezi standardními soudečkovými ložisky a energeticky účinnými soudečkovými ložisky SKF E2 je v modifikovaném vnitřním designu ložiska a v použitém mazivu SKF LESA 2, které bylo vyvinuto speciálně pro tato ložiska.

 

Typické příklady použití:

 • Průmyslové ventilátory
 • Dmychadla a kompresory
 • Dopravníky

 Hlavní přednosti:

 • Snížený třecí moment
 • Snížení provozní teploty ložisek
 • Zvýšení životnosti plastického maziva
 • Prodloužení domazávacích intervalů
 • Snížení spotřeby maziva
 • Snížení spotřeby energie

Katalog ZDE